Cummins KTA 38 G5 in 20 ft container (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | 0006590 |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins KTA 38 G5 in 20 ft container |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Net weight : | 13000 kg |
| Length : | 6050 mm |
| Width : | 2440 mm |
| Height : | 2590 mm |
| Voltage : | 400 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 12 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 12 |
|
Comments :
Reference number: 0006590; Length: 6050 mm; Width: 2440 mm; Height: 2590 mm; Voltage: 400; engine cylinders: 12 |
|
Netherlands, Verre Weide 17, 4264 KM, Veen, The Netherlands
€ 139,227 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT