Cummins KTA 38 G1 in 40 ft container
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | 0005037 |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins KTA 38 G1 in 40 ft container |
| Status : | Excellent |
| Machine hours : | 856 h |
| Net weight : | 15000 kg |
| Length : | 12330 mm |
| Width : | 2280 mm |
| Height : | 2810 mm |
| Voltage : | 400 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 16 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 16 |
|
Comments :
Reference number: 0005037; Machine hours: 856 h; Length: 12330 mm; Width: 2280 mm; Height: 2810 mm; Voltage: 400; engine cylinders: 16 |
|
Netherlands, Verre Weide 17, 4264 KM, Veen, The Netherlands
€ 82,257 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT