Perkins 20 kVA (2025)
1
3
Price on request
Details of the classified ad
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | T1-10165631 |
| Make : | Perkins |
| Model : | Perkins 20 kVA |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| First registration date : | 01.07.2025 |
| Technical inspection : | New |
| Weight : | 748 kg |
| Net weight : | 748 kg |
| Operating weight : | 748 kg |
| Length : | 1900 mm |
| Width : | 800 mm |
| Height : | 1230 mm |
| Volume : | 10.5 L |
| Capacity : | 2.22 m³ |
| Voltage : | 400/230 |
| Frequency : | 50 Hz |
| Sound power level : | 70 dB |
| Color : | red |
| emission class : | Euro 4 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 4 |
| power output : | 21 hp |
| engine : | Perkins 404A-22G1 |
| gearbox : | automatic |
| battery : | 50 Ah |
| fuel tank : | 70l |
| tank volume : | 11 L |
| units available : | 2 |
| emission class : | Euro 4 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 4 |
| power output : | 21 hp |
| engine : | Perkins 404A-22G1 |
| gearbox : | automatic |
| battery : | 50 Ah |
| fuel tank : | 70l |
| tank volume : | 11 L |
| units available : | 2 |
| Engine power : | 21 hp |
| Colour : | red |
|
Comments :
Technical inspection: New; Weight: 748 kg; Operating weight: 748 kg; Length: 1900 mm; Width: 800 mm; Height: 1230 mm; Volume: 10.5 L; Capacity: 2.22 m³; Voltage: 400/230; Frequency: 50 Hz; Sound power level: 70 dB; emission class: Euro 4; engine cylinders: 4; engine: Perkins 404A-22G1; gearbox: automatic; battery: 50 Ah; fuel tank: 70l; tank volume: 11 L; units available: 2 |
|
Poland, Sw. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Polen
Perkins 20 kVA (2025)
Price on request
WENSDAY INVEST sp. Z o. O.
Akkaya
GermanEnglishSpanishPolishPortugueseTurkish
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake price offer
Make your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Perkins 20 kVA (2025)
2025
Directly available
2025
Directly available