Volvo 300 kVA (2025)
Price on request
Details of the classified ad
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | T1-10203903 |
| Make : | Volvo |
| Model : | Volvo 300 kVA |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| First registration date : | 12.07.2025 |
| Technical inspection : | New |
| Weight : | 3700 kg |
| Net weight : | 3700 kg |
| Operating weight : | 3700 kg |
| Capacity : | 7.7 m³ |
| Voltage : | 230/400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| Sound power level : | 70 dB |
| Color : | red |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 366 hp |
| engine : | Volvo Penta |
| gearbox : | automatic |
| battery : | 120 Ah |
| fuel tank : | 500l |
| body : | Galvanized Steel |
| body material : | steel |
| tank volume : | 500 L |
| certifications : | CE,EAC |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 366 hp |
| engine : | Volvo Penta |
| gearbox : | automatic |
| battery : | 120 Ah |
| fuel tank : | 500l |
| body : | Galvanized Steel |
| body material : | steel |
| tank volume : | 500 L |
| certifications : | CE,EAC |
| Engine power : | 366 hp |
| Colour : | red |
|
Comments :
Technical inspection: New; Weight: 3700 kg; Operating weight: 3700 kg; Capacity: 7.7 m³; Voltage: 230/400; Frequency: 50 Hz; Sound power level: 70 dB; emission class: Euro 3; engine cylinders: 6; engine: Volvo Penta; gearbox: automatic; battery: 120 Ah; fuel tank: 500l; body: Galvanized Steel; body material: steel; tank volume: 500 L; certifications: CE, EAC |
|
Poland, Sw. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Polen
Volvo 300 kVA (2025)
Price on request
WENSDAY INVEST sp. Z o. O.
Akkaya
GermanEnglishSpanishPolishPortugueseTurkish
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake price offer
Make your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Volvo 300 kVA (2025)
2025
Directly available
2025
Directly available