Perkins 60 kVA (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | T1-10333624 |
| Make : | Perkins |
| Model : | Perkins 60 kVA |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| First registration date : | 22.08.2025 |
| Technical inspection : | NEW |
| Weight : | 1300 kg |
| Net weight : | 1300 kg |
| Length : | 2220 mm |
| Width : | 960 mm |
| Height : | 1258 mm |
| Voltage : | 230/400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| Sound power level : | 65 dB |
| Color : | red |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 3 |
| power output : | 64 hp |
| engine : | Perkins |
| gearbox : | automatic |
| fuel tank : | 100l |
| body : | Galvanized Steel |
| body material : | steel |
| tank volume : | 100 L |
| certifications : | CE |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 3 |
| power output : | 64 hp |
| engine : | Perkins |
| gearbox : | automatic |
| fuel tank : | 100l |
| body : | Galvanized Steel |
| body material : | steel |
| tank volume : | 100 L |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 64 hp |
| Colour : | red |
|
Comments :
Technical inspection: NEW; Weight: 1300 kg; Length: 2220 mm; Width: 960 mm; Height: 1258 mm; Voltage: 230/400; Frequency: 50 Hz; Sound power level: 65 dB; emission class: Euro 3; engine cylinders: 3; engine: Perkins; gearbox: automatic; fuel tank: 100l; body: Galvanized Steel; body material: steel; tank volume: 100 L; certifications: CE |
|
Poland, Sw. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Polen
Price on request
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.