Deutz 20 kVA (2026)
Price on request
Details of the classified ad
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | T1-10168434 |
| Make : | Deutz |
| Model : | Deutz 20 kVA |
| Status : | New |
| Year : | 2026 |
| First registration date : | 02.07.2025 |
| Technical inspection : | New |
| Weight : | 650 kg |
| Net weight : | 650 kg |
| Operating weight : | 650 kg |
| Length : | 1900 mm |
| Width : | 800 mm |
| Height : | 1230 mm |
| Volume : | 8.5 L |
| Capacity : | 2.33 m³ |
| Voltage : | 400/230 |
| Frequency : | 50 Hz |
| Sound power level : | 70 dB |
| Color : | red |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 3 |
| power output : | 25 hp |
| engine : | Deutz F3M2011 |
| gearbox : | automatic |
| battery : | 50 Ah |
| fuel tank : | 70l |
| tank volume : | 9 L |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 3 |
| power output : | 25 hp |
| engine : | Deutz F3M2011 |
| gearbox : | automatic |
| battery : | 50 Ah |
| fuel tank : | 70l |
| tank volume : | 9 L |
| Engine power : | 25 hp |
| Colour : | red |
|
Comments :
Technical inspection: New; Weight: 650 kg; Operating weight: 650 kg; Length: 1900 mm; Width: 800 mm; Height: 1230 mm; Volume: 8.5 L; Capacity: 2.33 m³; Voltage: 400/230; Frequency: 50 Hz; Sound power level: 70 dB; emission class: Euro 3; engine cylinders: 3; engine: Deutz F3M2011; gearbox: automatic; battery: 50 Ah; fuel tank: 70l; tank volume: 9 L |
|
Poland, Sw. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Polen
Deutz 20 kVA (2026)
Price on request
WENSDAY INVEST sp. Z o. O.
Akkaya
GermanEnglishSpanishPolishPortugueseTurkish
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake price offer
Make your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Deutz 20 kVA (2026)
2026
Directly available
2026
Available according to listing data