Volvo 400 kVA (2025)
Details of the classified ad
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | T1-10203901 |
| Make : | Volvo |
| Model : | Volvo 400 kVA |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| First registration date : | 12.07.2025 |
| Technical inspection : | New |
| Weight : | 4740 kg |
| Net weight : | 4740 kg |
| Operating weight : | 4740 kg |
| Length : | 4310 mm |
| Width : | 1600 mm |
| Height : | 2560 mm |
| Capacity : | 12.78 m³ |
| Voltage : | 230/400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| Sound power level : | 70 dB |
| Color : | red |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 475 hp |
| engine : | Volvo Penta |
| gearbox : | automatic |
| battery : | 120 Ah |
| fuel tank : | 800l |
| body : | Galvanized Steel |
| body material : | steel |
| tank volume : | 800 L |
| certifications : | CE,EAC |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 475 hp |
| engine : | Volvo Penta |
| gearbox : | automatic |
| battery : | 120 Ah |
| fuel tank : | 800l |
| body : | Galvanized Steel |
| body material : | steel |
| tank volume : | 800 L |
| certifications : | CE,EAC |
| Engine power : | 475 hp |
| Colour : | red |
|
Comments :
Technical inspection: New; Weight: 4740 kg; Operating weight: 4740 kg; Length: 4310 mm; Width: 1600 mm; Height: 2560 mm; Capacity: 12.78 m³; Voltage: 230/400; Frequency: 50 Hz; Sound power level: 70 dB; emission class: Euro 3; engine cylinders: 6; engine: Volvo Penta; gearbox: automatic; battery: 120 Ah; fuel tank: 800l; body: Galvanized Steel; body material: steel; tank volume: 800 L; certifications: CE, EAC |
|
Poland, Sw. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Polen
Volvo 400 kVA (2025)
Price on request
WENSDAY INVEST sp. Z o. O.
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake price offer
Make your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Volvo 400 kVA (2025)