Volvo 250 kVA (2025)
Details of the classified ad
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | T1-10203935 |
| Make : | Volvo |
| Model : | Volvo 250 kVA |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| First registration date : | 12.07.2025 |
| Technical inspection : | New |
| Weight : | 3160 kg |
| Net weight : | 3160 kg |
| Operating weight : | 3160 kg |
| Length : | 3770 mm |
| Width : | 1350 mm |
| Height : | 2370 mm |
| Capacity : | 7.7 m³ |
| Voltage : | 230/400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| Sound power level : | 70 dB |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 295 hp |
| engine : | Volvo Penta |
| gearbox : | automatic |
| battery : | 120 Ah |
| body : | Galvanized Steel |
| body material : | steel |
| tank volume : | 500 L |
| certifications : | CE,EAC |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 295 hp |
| engine : | Volvo Penta |
| gearbox : | automatic |
| battery : | 120 Ah |
| body : | Galvanized Steel |
| body material : | steel |
| tank volume : | 500 L |
| certifications : | CE,EAC |
| Engine power : | 295 hp |
|
Comments :
Technical inspection: New; Weight: 3160 kg; Operating weight: 3160 kg; Length: 3770 mm; Width: 1350 mm; Height: 2370 mm; Capacity: 7.7 m³; Voltage: 230/400; Frequency: 50 Hz; Sound power level: 70 dB; emission class: Euro 3; engine cylinders: 6; engine: Volvo Penta; gearbox: automatic; battery: 120 Ah; body: Galvanized Steel; body material: steel; tank volume: 500 L; certifications: CE, EAC |
|
Poland, Sw. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Polen
Volvo 250 kVA (2025)
Price on request
WENSDAY INVEST sp. Z o. O.
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake price offer
Make your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Volvo 250 kVA (2025)