Doosan 417 KVA, Complete, Low standby hours. Like brand (2014)
2014
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | T1-10958881 |
| Make : | Doosan |
| Model : | Doosan 417 KVA, Complete, Low standby hours. Like brand |
| Status : | Used |
| Year : | 2014 |
| Machine hours : | 243 h |
| Weight : | 5120 kg |
| Length : | 4010 mm |
| Width : | 1400 mm |
| Height : | 2110 mm |
| Voltage : | 400 VOLTS |
| Frequency : | 50 Hz |
| power output : | 482 hp |
| engine : | Doosan P158Le-1 |
| power output : | 482 hp |
| engine : | Doosan P158Le-1 |
| Engine power : | 482 hp |
|
Comments :
Machine hours: 243 h; Weight: 5120 kg; Length: 4010 mm; Width: 1400 mm; Height: 2110 mm; Voltage: 400 VOLTS; Frequency: 50 Hz; engine: Doosan P158Le-1 |
|
Netherlands, Rietgoorsestraat 56, 4708PH Roosendaal, The Netherlands
Price on request
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.