Perkins 4016TAG1A, 2000KVA prime power. Low hours and like brand (2) (2003)
2003
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | T1-11169152 |
| Make : | Perkins |
| Model : | Perkins 4016TAG1A, 2000KVA prime power. Low hours and like brand (2) |
| Status : | Used |
| Year : | 2003 |
| Weight : | 10850 kg |
| Length : | 6010 mm |
| Width : | 1600 mm |
| Height : | 2900 mm |
| Voltage : | 400 VOLTS |
| Frequency : | 50 Hz |
| power output : | 2682 hp |
| engine : | Perkins 4016TAG1A |
| power output : | 2682 hp |
| engine : | Perkins 4016TAG1A |
| Engine power : | 2682 hp |
|
Comments :
Weight: 10850 kg; Length: 6010 mm; Width: 1600 mm; Height: 2900 mm; Voltage: 400 VOLTS; Frequency: 50 Hz; engine: Perkins 4016TAG1A |
|
Netherlands, Rietgoorsestraat 56, 4708PH Roosendaal, The Netherlands
Price on request
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.