Perkins 4008TAG2A (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-19820 |
| Make : | Perkins |
| Model : | Perkins 4008TAG2A |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 11430 kg |
| Volume : | 1460 L |
| Transport length : | 6000 mm |
| Transport width : | 2350 mm |
| Transport height : | 2896 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Perkins 4008TAG2A,Perkins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Perkins 4008TAG2A,Perkins |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-19820; Volume: 1460 L; Transport length: 6000 mm; Transport width: 2350 mm; Transport height: 2896 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Perkins 4008TAG2A, Perkins; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht
€ 118,815 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT