FG Wilson P65-5 (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-16006 |
| Make : | FG Wilson |
| Model : | FG Wilson P65-5 |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 993 kg |
| Volume : | 145 L |
| Transport length : | 2291 mm |
| Transport width : | 1026 mm |
| Transport height : | 1426 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 69 hp |
| engine : | Perkins 1103A-33TG2,Perkins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 69 hp |
| engine : | Perkins 1103A-33TG2,Perkins |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 69 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-16006; Volume: 145 L; Transport length: 2291 mm; Transport width: 1026 mm; Transport height: 1426 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Perkins 1103A-33TG2, Perkins; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Zuid-Holland, Niederlande
€ 13,491 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT