FG Wilson P400-3 (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-16017 |
| Make : | FG Wilson |
| Model : | FG Wilson P400-3 |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 4575 kg |
| Volume : | 888 L |
| Transport length : | 4930 mm |
| Transport width : | 1660 mm |
| Transport height : | 2150 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 435 hp |
| engine : | Perkins 2206A-E13TAG2,Perkins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 435 hp |
| engine : | Perkins 2206A-E13TAG2,Perkins |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 435 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-16017; Volume: 888 L; Transport length: 4930 mm; Transport width: 1660 mm; Transport height: 2150 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Perkins 2206A-E13TAG2, Perkins; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht, Zuid-Holland
€ 50,268 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT