Caterpillar CAT DE275E0 - C9 (2024)
2024
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18020 |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar CAT DE275E0 - C9 |
| Status : | New |
| Year : | 2024 |
| Gross weight : | 2859 kg |
| Volume : | 610 L |
| Transport length : | 3981 mm |
| Transport width : | 1410 mm |
| Transport height : | 2032 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 295 hp |
| engine : | Caterpillar C9,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 295 hp |
| engine : | Caterpillar C9,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 295 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-18020; Volume: 610 L; Transport length: 3981 mm; Transport width: 1410 mm; Transport height: 2032 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Caterpillar C9, Caterpillar; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, DORDRECHT, Zuid-Holland
€ 48,527 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT