Volvo TAD1346GE (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18882 |
| Make : | Volvo |
| Model : | Volvo TAD1346GE |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 4860 kg |
| Volume : | 900 L |
| Transport length : | 4310 mm |
| Transport width : | 1500 mm |
| Transport height : | 2400 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 590 hp |
| engine : | Volvo TAD1346GE,Volvo |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 590 hp |
| engine : | Volvo TAD1346GE,Volvo |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 590 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-18882; Volume: 900 L; Transport length: 4310 mm; Transport width: 1500 mm; Transport height: 2400 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Volvo TAD1346GE, Volvo; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht, Zuid-Holland
€ 55,708 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT