Cummins C170D5Q - -Q (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18511-Q |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins C170D5Q - -Q |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 1973 kg |
| Volume : | 400 L |
| Transport length : | 3100 mm |
| Transport width : | 1180 mm |
| Transport height : | 1950 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 182 hp |
| engine : | Cummins 6BTAA5.9-G7,Cummins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 182 hp |
| engine : | Cummins 6BTAA5.9-G7,Cummins |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 182 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-18511-Q; Volume: 400 L; Transport length: 3100 mm; Transport width: 1180 mm; Transport height: 1950 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Cummins 6BTAA5.9-G7, Cummins; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht, Zuid-Holland
€ 22,849 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT