Caterpillar CAT DE715E0 (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18030 |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar CAT DE715E0 |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 5952 kg |
| Volume : | 1082 L |
| Transport length : | 5320 mm |
| Transport width : | 1920 mm |
| Transport height : | 2290 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar C18,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar C18,Caterpillar |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-18030; Volume: 1082 L; Transport length: 5320 mm; Transport width: 1920 mm; Transport height: 2290 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Caterpillar C18, Caterpillar; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Niederlande
€ 95,748 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT