Detroit Diesel Detroit 16V92, 800 KVA . Complete and low hours since (1996)
1996
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | T1-11169153 |
| Make : | Detroit Diesel |
| Model : | Detroit Diesel Detroit 16V92, 800 KVA . Complete and low hours since |
| Status : | Used |
| Year : | 1996 |
| Weight : | 5850 kg |
| Length : | 4010 mm |
| Width : | 1400 mm |
| Height : | 2110 mm |
| Voltage : | 400 VOLTS |
| Frequency : | 50 Hz |
| power output : | 1273 hp |
| engine : | Detroit 16V92 |
| power output : | 1273 hp |
| engine : | Detroit 16V92 |
| Engine power : | 1273 hp |
|
Comments :
Weight: 5850 kg; Length: 4010 mm; Width: 1400 mm; Height: 2110 mm; Voltage: 400 VOLTS; Frequency: 50 Hz; engine: Detroit 16V92 |
|
Netherlands, Rietgoorsestraat 56, 4708PH Roosendaal, The Netherlands
Price on request
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.