Caterpillar CAT DE88E0 (2024)
Available according to listing data
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18012 |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar CAT DE88E0 |
| Status : | New |
| Year : | 2024 |
| Gross weight : | 1416 kg |
| Volume : | 219 L |
| Transport length : | 2200 mm |
| Transport width : | 1130 mm |
| Transport height : | 1620 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar C4.4,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar C4.4,Caterpillar |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-18012; Volume: 219 L; Transport length: 2200 mm; Transport width: 1130 mm; Transport height: 1620 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Caterpillar C4.4, Caterpillar; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht
€ 18,192 ex-VAT
Our partners
Transport Get a transport quote for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.