Perkins 130 kVA (2025)
1
4
Price on request
Details of the classified ad
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | T1-10201024 |
| Make : | Perkins |
| Model : | Perkins 130 kVA |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| First registration date : | 11.07.2025 |
| Technical inspection : | New |
| Weight : | 1887 kg |
| Net weight : | 1887 kg |
| Gross weight : | 1887 kg |
| Operating weight : | 1887 kg |
| Length : | 2950 mm |
| Width : | 1056 mm |
| Height : | 1900 mm |
| Capacity : | 7.01 m³ |
| Voltage : | 230/400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| Sound power level : | 70 dB |
| Color : | red |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 160 hp |
| engine : | Perkins |
| gearbox : | automatic |
| battery : | 100 Ah |
| fuel tank : | 270l |
| body : | Galvanized Steel |
| body material : | steel |
| tank volume : | 270 L |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 160 hp |
| engine : | Perkins |
| gearbox : | automatic |
| battery : | 100 Ah |
| fuel tank : | 270l |
| body : | Galvanized Steel |
| body material : | steel |
| tank volume : | 270 L |
| Engine power : | 160 hp |
| Colour : | red |
|
Comments :
Technical inspection: New; Weight: 1887 kg; Operating weight: 1887 kg; Length: 2950 mm; Width: 1056 mm; Height: 1900 mm; Capacity: 7.01 m³; Voltage: 230/400; Frequency: 50 Hz; Sound power level: 70 dB; emission class: Euro 3; engine cylinders: 6; engine: Perkins; gearbox: automatic; battery: 100 Ah; fuel tank: 270l; body: Galvanized Steel; body material: steel; tank volume: 270 L |
|
Poland, Sw. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Polen
Perkins 130 kVA (2025)
Price on request
WENSDAY INVEST sp. Z o. O.
Akkaya
GermanEnglishSpanishPolishPortugueseTurkish
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake price offer
Make your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Perkins 130 kVA (2025)
2025
Directly available
2025
Directly available