FG Wilson P2500-3 – -O (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-16035-O |
| Make : | FG Wilson |
| Model : | FG Wilson P2500-3 - -O |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 13380 kg |
| Transport length : | 6038 mm |
| Transport width : | 2184 mm |
| Transport height : | 2900 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 2719 hp |
| engine : | Perkins 4016-61TRG3,Perkins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 2719 hp |
| engine : | Perkins 4016-61TRG3,Perkins |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 2719 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-16035-O; Transport length: 6038 mm; Transport width: 2184 mm; Transport height: 2900 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Perkins 4016-61TRG3, Perkins; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht, Zuid-Holland
€ 282,894 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT