Cummins C38D5 (2022)
2022
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18504 |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins C38D5 |
| Status : | Used |
| Year : | 2022 |
| Machine hours : | 1 h |
| Gross weight : | 1057 kg |
| Volume : | 71 L |
| Transport length : | 2250 mm |
| Transport width : | 970 mm |
| Transport height : | 1620 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Cummins X3.3-G1,Cummins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Cummins X3.3-G1,Cummins |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-18504; Machine hours: 1 h; Volume: 71 L; Transport length: 2250 mm; Transport width: 970 mm; Transport height: 1620 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Cummins X3.3-G1, Cummins; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, DORDRECHT, Zuid-Holland
€ 10,358 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT