Caterpillar CAT C7.1 – marine (2024)
2024
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18270 |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar CAT C7.1 - marine |
| Status : | Used |
| Year : | 2024 |
| Gross weight : | 1522 kg |
| Transport length : | 1940 mm |
| Transport width : | 1263 mm |
| Transport height : | 965 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar C7.1 |
| certifications : | CE |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar C7.1 |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-18270; Transport length: 1940 mm; Transport width: 1263 mm; Transport height: 965 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; emission class: Euro 5; engine: Caterpillar C7.1; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht
€ 40,040 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT