FG Wilson P850-1 - Open -O (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-16024-O |
| Make : | FG Wilson |
| Model : | FG Wilson P850-1 - Open -O |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 5040 kg |
| Volume : | 1702 L |
| Transport length : | 4130 mm |
| Transport width : | 1690 mm |
| Transport height : | 2570 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 925 hp |
| engine : | Perkins,Perkins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 925 hp |
| engine : | Perkins,Perkins |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 925 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-16024-O; Volume: 1702 L; Transport length: 4130 mm; Transport width: 1690 mm; Transport height: 2570 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Perkins, Perkins; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Zuid-Holland, Niederlande
€ 90,482 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT