FG Wilson P165-5 - Open -O (2025)
2025
Available according to listing data
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-16010-O |
| Make : | FG Wilson |
| Model : | FG Wilson P165-5 - Open -O |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 1434 kg |
| Volume : | 327 L |
| Transport length : | 2450 mm |
| Transport width : | 1010 mm |
| Transport height : | 1544 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 177 hp |
| engine : | Perkins 1106A-70TAG2,Perkins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 177 hp |
| engine : | Perkins 1106A-70TAG2,Perkins |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 177 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-16010-O; Volume: 327 L; Transport length: 2450 mm; Transport width: 1010 mm; Transport height: 1544 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Perkins 1106A-70TAG2, Perkins; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Zuid-Holland, Niederlande
€ 20,107 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT