FG Wilson P16-1 (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-16001 |
| Make : | FG Wilson |
| Model : | FG Wilson P16-1 |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 495 kg |
| Volume : | 55 L |
| Transport length : | 1750 mm |
| Transport width : | 935 mm |
| Transport height : | 1200 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Perkins 403A-15G2,Perkins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Perkins 403A-15G2,Perkins |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-16001; Volume: 55 L; Transport length: 1750 mm; Transport width: 935 mm; Transport height: 1200 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Perkins 403A-15G2, Perkins; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht, Zuid-Holland
€ 9,139 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT