Caterpillar CAT DE65E0 (2024)
2024
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18010 |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar CAT DE65E0 |
| Status : | New |
| Year : | 2024 |
| Gross weight : | 1250 kg |
| Volume : | 219 L |
| Transport length : | 2300 mm |
| Transport width : | 1132 mm |
| Transport height : | 1619 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 69 hp |
| engine : | Caterpillar C3.3,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 69 hp |
| engine : | Caterpillar C3.3,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 69 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-18010; Volume: 219 L; Transport length: 2300 mm; Transport width: 1132 mm; Transport height: 1619 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Caterpillar C3.3, Caterpillar; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, DORDRECHT, Zuid-Holland
€ 16,181 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT