Volvo TAD841GE (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18876 |
| Make : | Volvo |
| Model : | Volvo TAD841GE |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 2800 kg |
| Volume : | 400 L |
| Transport length : | 3650 mm |
| Transport width : | 1300 mm |
| Transport height : | 2190 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 272 hp |
| engine : | Volvo TAD841GE,Volvo |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 272 hp |
| engine : | Volvo TAD841GE,Volvo |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 272 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-18876; Volume: 400 L; Transport length: 3650 mm; Transport width: 1300 mm; Transport height: 2190 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Volvo TAD841GE, Volvo; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Zuid-Holland, Niederlande
€ 32,641 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT