Caterpillar CAT DE88E0 (2024)
2024
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18012 |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar CAT DE88E0 |
| Status : | New |
| Year : | 2024 |
| Gross weight : | 1416 kg |
| Volume : | 219 L |
| Transport length : | 2200 mm |
| Transport width : | 1130 mm |
| Transport height : | 1620 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar C4.4,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Caterpillar C4.4,Caterpillar |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-18012; Volume: 219 L; Transport length: 2200 mm; Transport width: 1130 mm; Transport height: 1620 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Caterpillar C4.4, Caterpillar; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht
€ 18,192 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT