FG Wilson P55-3 (2025)
2025
Available according to listing data
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-16005 |
| Make : | FG Wilson |
| Model : | FG Wilson P55-3 |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 984 kg |
| Volume : | 145 L |
| Transport length : | 2298 mm |
| Transport width : | 1025 mm |
| Transport height : | 1427 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 59 hp |
| engine : | 1103A-33TG2,Perkins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 59 hp |
| engine : | 1103A-33TG2,Perkins |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 59 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-16005; Volume: 145 L; Transport length: 2298 mm; Transport width: 1025 mm; Transport height: 1427 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: 1103A-33TG2, Perkins; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht, Zuid-Holland
€ 12,969 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT