Perkins 4016-TAG2A (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-19826 |
| Make : | Perkins |
| Model : | Perkins 4016-TAG2A |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 22100 kg |
| Volume : | 2000 L |
| Transport length : | 12192 mm |
| Transport width : | 2338 mm |
| Transport height : | 2898 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Perkins 4016-TAG2A,Perkins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Perkins 4016-TAG2A,Perkins |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-19826; Volume: 2000 L; Transport length: 12192 mm; Transport width: 2338 mm; Transport height: 2898 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Perkins 4016-TAG2A, Perkins; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, DORDRECHT, Zuid-Holland
€ 285,505 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT