FG Wilson P275 (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-16014 |
| Make : | FG Wilson |
| Model : | FG Wilson P275 |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 2782 kg |
| Volume : | 528 L |
| Transport length : | 3975 mm |
| Transport width : | 1410 mm |
| Transport height : | 2033 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 299 hp |
| engine : | 1506A-E88TAG3,Perkins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 299 hp |
| engine : | 1506A-E88TAG3,Perkins |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 299 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-16014; Volume: 528 L; Transport length: 3975 mm; Transport width: 1410 mm; Transport height: 2033 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: 1506A-E88TAG3, Perkins; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Zuid-Holland, Niederlande
€ 38,386 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT