Caterpillar CAT XQP550 (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18143 |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar CAT XQP550 |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 7885 kg |
| Volume : | 1125 L |
| Transport length : | 5420 mm |
| Transport width : | 2040 mm |
| Transport height : | 2434 mm |
| Voltage : | 400 |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| power output : | 598 hp |
| engine : | Cat C18,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| power output : | 598 hp |
| engine : | Cat C18,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 598 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-18143; Volume: 1125 L; Transport length: 5420 mm; Transport width: 2040 mm; Transport height: 2434 mm; Voltage: 400; emission class: Euro 5; engine: Cat C18, Caterpillar; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Niederlande
€ 134,918 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT