Deutz TCD6.1L6 (2024)
2024
Available according to listing data
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-19014 |
| Make : | Deutz |
| Model : | Deutz TCD6.1L6 |
| Status : | New |
| Year : | 2024 |
| Gross weight : | 3100 kg |
| Volume : | 1100 L |
| Transport length : | 3640 mm |
| Transport width : | 1200 mm |
| Transport height : | 2295 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| engine : | Deutz TCD6.1L6-SV,Deutz |
| certifications : | CE |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| engine : | Deutz TCD6.1L6-SV,Deutz |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-19014; Volume: 1100 L; Transport length: 3640 mm; Transport width: 1200 mm; Transport height: 2295 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; emission class: Euro 5; engine: Deutz TCD6.1L6-SV, Deutz; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht
€ 42,129 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT