Deutz TCD4.1L4 (2025)
2025
Available according to listing data
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-19011 |
| Make : | Deutz |
| Model : | Deutz TCD4.1L4 |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 2960 kg |
| Volume : | 1100 L |
| Transport length : | 3640 mm |
| Transport width : | 1200 mm |
| Transport height : | 2291 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| engine : | Deutz TCD4.1L4,Deutz |
| certifications : | CE |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| engine : | Deutz TCD4.1L4,Deutz |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-19011; Volume: 1100 L; Transport length: 3640 mm; Transport width: 1200 mm; Transport height: 2291 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; emission class: Euro 5; engine: Deutz TCD4.1L4, Deutz; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht
€ 38,734 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT