Volvo TWD1683GE (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-19040 |
| Make : | Volvo |
| Model : | Volvo TWD1683GE |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 6800 kg |
| Volume : | 985 L |
| Transport length : | 4860 mm |
| Transport width : | 2060 mm |
| Transport height : | 2580 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| engine : | Volvo TWD1683GE-SV,Volvo |
| certifications : | CE |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| engine : | Volvo TWD1683GE-SV,Volvo |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-19040; Volume: 985 L; Transport length: 4860 mm; Transport width: 2060 mm; Transport height: 2580 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; emission class: Euro 5; engine: Volvo TWD1683GE-SV, Volvo; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht
€ 138,835 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT