Caterpillar CAT DE150E0 - .1 (2024)
2024
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18016.1 |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar CAT DE150E0 - .1 |
| Status : | New |
| Year : | 2024 |
| Gross weight : | 1918 kg |
| Volume : | 349 L |
| Transport length : | 3520 mm |
| Transport width : | 1130 mm |
| Transport height : | 1810 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 163 hp |
| engine : | Caterpillar C7.1,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 163 hp |
| engine : | Caterpillar C7.1,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 163 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-18016.1; Volume: 349 L; Transport length: 3520 mm; Transport width: 1130 mm; Transport height: 1810 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Caterpillar C7.1, Caterpillar; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Niederlande
€ 26,330 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT