Scania DC16 EU (2026)
2026
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | 0005407 |
| Make : | Scania |
| Model : | Scania DC16 EU |
| Status : | New |
| Year : | 2026 |
| Net weight : | 4350 kg |
| Length : | 4350 mm |
| Width : | 1600 mm |
| Height : | 2200 mm |
| Voltage : | 400 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 8 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 8 |
|
Comments :
Reference number: 0005407; Length: 4350 mm; Width: 1600 mm; Height: 2200 mm; Voltage: 400; engine cylinders: 8 |
|
Netherlands, Verre Weide 17, 4264 KM, Veen, The Netherlands
€ 99,665 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT