FG Wilson P55-3 - Open -O (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-16005-O |
| Make : | FG Wilson |
| Model : | FG Wilson P55-3 - Open -O |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 769 kg |
| Volume : | 145 L |
| Transport length : | 1680 mm |
| Transport width : | 760 mm |
| Transport height : | 1330 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 59 hp |
| engine : | Perkins 1103A-33TG2,Perkins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 59 hp |
| engine : | Perkins 1103A-33TG2,Perkins |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 59 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-16005-O; Volume: 145 L; Transport length: 1680 mm; Transport width: 760 mm; Transport height: 1330 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Perkins 1103A-33TG2, Perkins; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht, Zuid-Holland
€ 11,402 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT