FG Wilson P1875-1 - Open -O (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-16031-O |
| Make : | FG Wilson |
| Model : | FG Wilson P1875-1 - Open -O |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 11207 kg |
| Transport length : | 5259 mm |
| Transport width : | 2192 mm |
| Transport height : | 2453 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 2039 hp |
| engine : | Perkins 4012-46TAG3A,Perkins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 2039 hp |
| engine : | Perkins 4012-46TAG3A,Perkins |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 2039 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-16031-O; Transport length: 5259 mm; Transport width: 2192 mm; Transport height: 2453 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Perkins 4012-46TAG3A, Perkins; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Zuid-Holland, Niederlande
€ 210,212 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT