FG Wilson P13.5-6 (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-16000 |
| Make : | FG Wilson |
| Model : | FG Wilson P13.5-6 |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 308 kg |
| Transport length : | 1550 mm |
| Transport width : | 620 mm |
| Transport height : | 1020 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 147 hp |
| engine : | Perkins 403D-15G,Perkins |
| fuel : | diesel |
| power output : | 147 hp |
| engine : | Perkins 403D-15G,Perkins |
| Engine power : | 147 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-16000; Transport length: 1550 mm; Transport width: 620 mm; Transport height: 1020 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Perkins 403D-15G, Perkins |
|
Netherlands, Dordrecht, Zuid-Holland, Niederlande
€ 8,704 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT