Deutz 160 kVA (2025)
Details of the classified ad
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | T1-10207569 |
| Make : | Deutz |
| Model : | Deutz 160 kVA |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| First registration date : | 14.07.2025 |
| Technical inspection : | New |
| Weight : | 1840 kg |
| Net weight : | 1840 kg |
| Operating weight : | 1840 kg |
| Length : | 2950 mm |
| Width : | 1056 mm |
| Height : | 1900 mm |
| Capacity : | 7.15 m³ |
| Voltage : | 230/400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| Sound power level : | 70 dB |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| engine : | Deutz BF6M1013EC |
| battery : | 120 Ah |
| fuel tank : | 270 |
| body : | Galvanized Steek |
| body material : | steel |
| tank volume : | 279 L |
| certifications : | CE,EAC |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| engine : | Deutz BF6M1013EC |
| battery : | 120 Ah |
| fuel tank : | 270 |
| body : | Galvanized Steek |
| body material : | steel |
| tank volume : | 279 L |
| certifications : | CE,EAC |
|
Comments :
Technical inspection: New; Weight: 1840 kg; Operating weight: 1840 kg; Length: 2950 mm; Width: 1056 mm; Height: 1900 mm; Capacity: 7.15 m³; Voltage: 230/400; Frequency: 50 Hz; Sound power level: 70 dB; emission class: Euro 3; engine cylinders: 6; engine: Deutz BF6M1013EC; battery: 120 Ah; fuel tank: 270; body: Galvanized Steek; body material: steel; tank volume: 279 L; certifications: CE, EAC |
|
Poland, Sw. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Polen
Deutz 160 kVA (2025)
Price on request
WENSDAY INVEST sp. Z o. O.
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake price offer
Make your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Deutz 160 kVA (2025)