Volvo TAD881GE (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-19918 |
| Make : | Volvo |
| Model : | Volvo TAD881GE |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Volume : | 280 L |
| Transport length : | 3950 mm |
| Transport width : | 1300 mm |
| Transport height : | 2100 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| power output : | 239 hp |
| engine : | Volvo TAD881GE,Volvo Penta |
| certifications : | CE |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| power output : | 239 hp |
| engine : | Volvo TAD881GE,Volvo Penta |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 239 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-19918; Volume: 280 L; Transport length: 3950 mm; Transport width: 1300 mm; Transport height: 2100 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; emission class: Euro 5; engine: Volvo TAD881GE, Volvo Penta; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht
€ 45,698 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT