Perkins 30 kVA (2025)
Price on request
Details of the classified ad
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | T1-10177350 |
| Make : | Perkins |
| Model : | Perkins 30 kVA |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| First registration date : | 04.07.2025 |
| Technical inspection : | New |
| Weight : | 954 kg |
| Net weight : | 954 kg |
| Operating weight : | 954 kg |
| Length : | 2220 mm |
| Width : | 1258 mm |
| Volume : | 9.3 L |
| Capacity : | 3.3 m³ |
| Voltage : | 400/230 |
| Frequency : | 50 Hz |
| Sound power level : | 65 dB |
| Color : | red |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 3 |
| power output : | 32 hp |
| engine : | Perkins |
| gearbox : | automatic |
| battery : | 70 Ah |
| fuel tank : | 100l |
| body : | Galvanized Steel |
| body material : | steel |
| tank volume : | 100 L |
| emission class : | Euro 3 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 3 |
| power output : | 32 hp |
| engine : | Perkins |
| gearbox : | automatic |
| battery : | 70 Ah |
| fuel tank : | 100l |
| body : | Galvanized Steel |
| body material : | steel |
| tank volume : | 100 L |
| Engine power : | 32 hp |
| Colour : | red |
|
Comments :
Technical inspection: New; Weight: 954 kg; Operating weight: 954 kg; Length: 2220 mm; Width: 1258 mm; Volume: 9.3 L; Capacity: 3.3 m³; Voltage: 400/230; Frequency: 50 Hz; Sound power level: 65 dB; emission class: Euro 3; engine cylinders: 3; engine: Perkins; gearbox: automatic; battery: 70 Ah; fuel tank: 100l; body: Galvanized Steel; body material: steel; tank volume: 100 L |
|
Poland, Sw. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Polen
Perkins 30 kVA (2025)
Price on request
WENSDAY INVEST sp. Z o. O.
Akkaya
GermanEnglishSpanishPolishPortugueseTurkish
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake price offer
Make your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Perkins 30 kVA (2025)
2025
Directly available
2025
Directly available