Perkins 100 kVA (2025)
1
4
Price on request
Details of the classified ad
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | T1-10201034 |
| Make : | Perkins |
| Model : | Perkins 100 kVA |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| First registration date : | 11.07.2025 |
| Technical inspection : | New |
| Weight : | 1561 kg |
| Net weight : | 1561 kg |
| Operating weight : | 1561 kg |
| Length : | 2800 mm |
| Width : | 1100 mm |
| Height : | 1500 mm |
| Capacity : | 4.41 m³ |
| Voltage : | 230/400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| Sound power level : | 70 dB |
| emission class : | Euro 3 |
| engine cylinders : | 4 |
| power output : | 121 hp |
| engine : | Perkins |
| gearbox : | automatic |
| body : | Galvanized Steel |
| body material : | steel |
| tank volume : | 350 L |
| certifications : | CE,EAC |
| emission class : | Euro 3 |
| engine cylinders : | 4 |
| power output : | 121 hp |
| engine : | Perkins |
| gearbox : | automatic |
| body : | Galvanized Steel |
| body material : | steel |
| tank volume : | 350 L |
| certifications : | CE,EAC |
| Engine power : | 121 hp |
|
Comments :
Technical inspection: New; Weight: 1561 kg; Operating weight: 1561 kg; Length: 2800 mm; Width: 1100 mm; Height: 1500 mm; Capacity: 4.41 m³; Voltage: 230/400; Frequency: 50 Hz; Sound power level: 70 dB; emission class: Euro 3; engine cylinders: 4; engine: Perkins; gearbox: automatic; body: Galvanized Steel; body material: steel; tank volume: 350 L; certifications: CE, EAC |
|
Poland, Sw. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Polen
Perkins 100 kVA (2025)
Price on request
WENSDAY INVEST sp. Z o. O.
Akkaya
GermanEnglishSpanishPolishPortugueseTurkish
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake price offer
Make your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Perkins 100 kVA (2025)
2025
Directly available
2025
Directly available