Deutz BF6M 1013 FC (2011)
2011
Available according to listing data
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | 0006740 |
| Make : | Deutz |
| Model : | Deutz BF6M 1013 FC |
| Status : | Excellent |
| Year : | 2011 |
| Machine hours : | 582 h |
| Net weight : | 3500 kg |
| Length : | 3620 mm |
| Width : | 1220 mm |
| Height : | 2300 mm |
| Voltage : | 400 |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 273 hp |
| fuel : | diesel |
| engine cylinders : | 6 |
| power output : | 273 hp |
| Engine power : | 273 hp |
|
Comments :
Reference number: 0006740; Machine hours: 582 h; Length: 3620 mm; Width: 1220 mm; Height: 2300 mm; Voltage: 400; engine cylinders: 6 |
|
Netherlands, Verre Weide 17, 4264 KM, Veen, The Netherlands
€ 22,588 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT