Cummins KTA50GS8 (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18821 |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins KTA50GS8 |
| Status : | Used |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 17500 kg |
| Volume : | 1000 L |
| Transport length : | 6058 mm |
| Transport width : | 2438 mm |
| Transport height : | 2896 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Cummins KTA50-GS8,Cummins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Cummins KTA50-GS8,Cummins |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-18821; Volume: 1000 L; Transport length: 6058 mm; Transport width: 2438 mm; Transport height: 2896 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Cummins KTA50-GS8, Cummins; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht
€ 214,129 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT