Cummins 4BT3.9-G2 (2026)
2026
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-19831 |
| Make : | Cummins |
| Model : | Cummins 4BT3.9-G2 |
| Status : | Used |
| Year : | 2026 |
| Gross weight : | 1102 kg |
| Volume : | 55 L |
| Transport length : | 2290 mm |
| Transport width : | 950 mm |
| Transport height : | 1250 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| engine : | Cummins 4BT3.9-G2,Cummins |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| engine : | Cummins 4BT3.9-G2,Cummins |
| certifications : | CE |
|
Comments :
Reference number: DPX-19831; Volume: 55 L; Transport length: 2290 mm; Transport width: 950 mm; Transport height: 1250 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Cummins 4BT3.9-G2, Cummins; certifications: CE |
|
Netherlands, Niederlande, Dordrecht
€ 9,444 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT