Caterpillar CAT DE300E0 - C9 (2024)
2024
Available according to listing data
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-18021 |
| Make : | Caterpillar |
| Model : | Caterpillar CAT DE300E0 - C9 |
| Status : | New |
| Year : | 2024 |
| Gross weight : | 3404 kg |
| Volume : | 610 L |
| Transport length : | 4300 mm |
| Transport width : | 1410 mm |
| Transport height : | 2165 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| fuel : | diesel |
| power output : | 326 hp |
| engine : | Caterpillar C9,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| fuel : | diesel |
| power output : | 326 hp |
| engine : | Caterpillar C9,Caterpillar |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 326 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-18021; Volume: 610 L; Transport length: 4300 mm; Transport width: 1410 mm; Transport height: 2165 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; engine: Caterpillar C9, Caterpillar; certifications: CE |
|
Netherlands, DORDRECHT, Zuid-Holland, Niederlande
€ 58,406 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT