Volvo TWD1683GE (2025)
2025
Directly available
| Category : | Generators |
| Type of ad : | For sale / Offers |
| Reference : | DPX-19930 |
| Make : | Volvo |
| Model : | Volvo TWD1683GE |
| Status : | New |
| Year : | 2025 |
| Gross weight : | 7500 kg |
| Volume : | 600 L |
| Transport length : | 5850 mm |
| Transport width : | 2270 mm |
| Transport height : | 2550 mm |
| Voltage : | 400 |
| Frequency : | 50 Hz |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| power output : | 789 hp |
| engine : | Volvo TWD1683GE,Volvo Penta |
| certifications : | CE |
| emission class : | Euro 5 |
| fuel : | diesel |
| power output : | 789 hp |
| engine : | Volvo TWD1683GE,Volvo Penta |
| certifications : | CE |
| Engine power : | 789 hp |
|
Comments :
Reference number: DPX-19930; Volume: 600 L; Transport length: 5850 mm; Transport width: 2270 mm; Transport height: 2550 mm; Voltage: 400; Frequency: 50 Hz; emission class: Euro 5; engine: Volvo TWD1683GE, Volvo Penta; certifications: CE |
|
Netherlands, Dordrecht, Niederlande
€ 114,028 ex-VAT
Our partners
Transport Get transport for this equipmentMake your price offer and explore better deals. Submit your price offer and let the seller respond. You might just get the deal you're looking for.
Price excl. VAT